İZMİR BELEDİYE MECLİSİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uluslararası İlişkiler

+10
Fritz-Georg Jakobs
Erhan Kadıoğlu
Mısra Anık
Rıfat İstemihan
Erminio Scotti Calmuzzi
Jina Bynum
Yurdakul Korutürk
Norman Harvey
Tiffany Lloyd
Yahya Mansız
14 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Uluslararası İlişkiler - Sayfa 2 Empty Geri: Uluslararası İlişkiler

Mesaj  Erhan Kadıoğlu Çarş. Haz. 17, 2009 8:33 am

ajjanlara kapatma kapatmama konusu oylanır fakat bence biraz daha yapıcı olmakta fayda var.
yahya bey, forumda size cevap yazmadıysa kendisine PM yoluyla ulaşıp birebir konuyu çözebiliriz
bizleride aydınlatmış olursunuz.

Erhan Kadıoğlu

Mesaj  Fritz-Georg Jakobs Çarş. Haz. 17, 2009 11:53 am

Bozkurt'u tanımam, Bora'yı tanırım öyle ayak oyunu oynucak bi çocuk değil. Reelde de görüp öğrenirim aslını..
Fritz-Georg Jakobs
Fritz-Georg Jakobs

Mesaj  Yahya Mansız Çarş. Haz. 17, 2009 4:40 pm

Erhan Kadıoğlu demiş ki:ajjanlara kapatma kapatmama konusu oylanır fakat bence biraz daha yapıcı olmakta fayda var.
yahya bey, forumda size cevap yazmadıysa kendisine PM yoluyla ulaşıp birebir konuyu çözebiliriz
bizleride aydınlatmış olursunuz.

Mayor forumda kendisine sordum, cevabı da verdi.

Yukarıda yazdığımı ve kendisinin cevabını gösterdim.

Kendisini offend etmek istediğimi falan yazmış.

Nedir ne değildir bilmiyorum.

Ben burada valinin tutuklanmasında değilim arkadaşlar, bir CJ bir şehirde vali yardımcısı olarak atanmamalı. Vali bugün göle giderse ne olacak? Hem başyargıç hem vali mi olacak Bora Bey? Yoksa mevcut valinin tutuklanması beni ilgilendirmiyor. Mayor foruma da bunu yazmıştım. Lütfen olaya bu açıdan bakın.
Yahya Mansız
Yahya Mansız
Admin

https://izmirmeclis.yetkinforum.com

Mesaj  Rıfat İstemihan Çarş. Haz. 17, 2009 6:55 pm

Adan Sofya'da sorunsuz işleyen bir şey var mı ? Ben göremiyorum.
Rıfat İstemihan
Rıfat İstemihan

Mesaj  Tiffany Lloyd Çarş. Haz. 17, 2009 7:30 pm

Rıfat İstemihan demiş ki:Adan Sofya'da sorunsuz işleyen bir şey var mı ? Ben göremiyorum.

Şimdi böyle gizemli konuşmayın. Smile Ben bilmiyorum mesela. Singapur'u da bilmiyorum. Bilen birileri varsa paylaşsın lütfen.
Tiffany Lloyd
Tiffany Lloyd

Nerden : Vatanım Londra'nın bağrından kopup İstanbul'dan sekip İzmir'de son bulmuştur.

Mesaj  Ogün Gerçek Çarş. Haz. 17, 2009 7:52 pm

Tiffany Lloyd demiş ki:
Rıfat İstemihan demiş ki:Adan Sofya'da sorunsuz işleyen bir şey var mı ? Ben göremiyorum.

Şimdi böyle gizemli konuşmayın. Smile Ben bilmiyorum mesela. Singapur'u da bilmiyorum. Bilen birileri varsa paylaşsın lütfen.

Ben Anlatayım özetle:

Singapur aynı daha önceki İzmir yönetimi gibi kendi puan çıkarları için kullandı, ne valiliği kaldı ne emniyet müdürlüğü yapan kişi Rauf Uff... (Şehrin ayrıntıları zaten ayan beyan herşeyi anlatıyor ayrıca bu kişilerin bir kaç karakteri hacklediği haksız kazanç da elde ettiği yönünde dedikodular da vardı ki bunlardan birinde bu yönetimden bir kişi göle balık tutmaya gönderildi.

Sofya için durum biraz farklı ilk vali seçilen kişi 15 gün boyunca inaktif oldu forumlarda öldüğü söylendi ve şu anki vali (o zaman ki emniyet müdürü) devrim çağrısı yaptı daha sonra öldü denilen vali ortaya çıktı ve görevinden istifa etti.

Ayrıca ilk seçilen başyargıç o zaman ki emniyet müdürü ile anlaşamadığı tutuklanmakla tehdit edildiğini forumda anlattı ve o da eski vali inaktif durumda iken devrim isteğinde bulundu.(Fakat başyargıç adliyenın kapılarını 15-20 kez açıp kapasa doe lar tarafından devrim gerçekleştirilecekti bunu kullanmadı)

Saraybosna meselesine gelince Bozkurt'un başyargıçlığa aday olduğu zamanlarda ki IT's pop lar incelendiği zaman yabancı dil konusunda sıkıntıları olduğundan bahsediliyordu.

Bozkurt u tanımam ama oyun içerisinden belirli bir duruşu olan insan, Bora da keza aynı şekilde hiç bir spekülasyonlarını duymadım bugüne kadar (en azından ben rastgelmedim).

Şahsi düşüncem; bu şehir de inceleme altına alınmalı ve hangi meclis üyesi olursa olsun bilgilerini paylaşmalı bu yönde gerektiği takdir de yaptırım olarak uygulanabilecek vatandaşlık kapatma, ajan trafiği gibi alternatif seçeneklerde uygulanmalı.

Festival elemesi incesinde hava trafiğini kapatma gibi bir uygulamanın olumsuz karşılanacağı düşüncesindeyim....
Ogün Gerçek
Ogün Gerçek

Mesaj  Rıfat İstemihan Cuma Haz. 19, 2009 8:04 pm

Sofia için eksik bilgi var. Vali olacak beyefendi seçilirken defterdarlık makamı gibi başarı getirmeyen bir makama bir isim düşünmediği için o koltuk aylardır boş ara sıra kafasına göre birilerini atıyor. Ancak atadığı kişiler seçimde rakibi olan kişiler olduğu için ertesi gün istifa ediyorlar. Şehrin hali berbat, temel tesisler berbat dolayısıyla bütün mekanlar berbat, ekonomik durum felaket. Açıldığı günden beri geçen zamanı düşündüğünüzde durumun ne kadar vahim olduğu anlaşılabilir sanırım.

Ben artık bu konuda hissiyatımı Defterdar Rıfat Efendi olarak değil Rıfat İstemihan olarak paylaşacağım. Bugüne kadar bütün devrimlerin karşısında durdum, hiçbirine katılmadım. Seçimle gelenin, seçimle gitmesi taraftarıyım. Ancak seçimle geldi diye "biri"lerine sonuna kadar katlanmakta mantık işi değil hele ki "başarımı aldım ben gerisi umrumda değil" tarzında bir tavır sergiliyor, kendi çıkarlarını şehrin çıkarlarının üzerinde tutuyorsa.. İzmir yönetimi olarak değil kişisel sağduyularımız gereği artık bu şehirde bir şeylerin yapılması, oyunda gerekli tepkiyi yaratabilecek, gerekli dinamikleri harekete geçirebilecek kişilerin artık harekete geçmesi gerekiyor.
Rıfat İstemihan
Rıfat İstemihan

Mesaj  Erminio Scotti Calmuzzi C.tesi Haz. 20, 2009 2:18 am

Adán Ruiz Gallardón demiş ki:Uzun süreli yokluğumda bazı şeyleri kaçırdım örneğin Sofya hakkındaki sorun nedir öğrenebilirmiyim ?.

Sayın Başyargıç öncelikle geciken cevap için özür dilerim öncelikle Rl işlerim yüzünden meclisi biraz ihmal ettim.

Sofya konusunda Sayın Ege Üniversitesi Rektörü Ogün bey ve Sayın Defterdarımız Rıfat Bey gerekli açıklamaları yapmış.

Baki Tekin Sofyadaki Türk çoğunluğunu kullanarak Valilik başarısını aldıktan sonra deyim yerindeyse felakete sürüklemiştir. Sofya vatandaşlarının kendi yöneticisini seçememesini söylemiyorum bile. Bütün bunlar Bulgar camiasına bir hakarettir.

Eğer ki bu Türk çoğunluğunu kullanarak nüfusu az olan şehirlere saldırmak da şehir iyi yönetildiği sürece sineye çekilebilir-ki çekiliyor zaten- ama bu kadar baştansavma bir yönetim için mutlaka bişeyler yapılmalı.

Teşekkürler.

En son Erminio Scotti Calmuzzi tarafından C.tesi Haz. 20, 2009 4:43 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erminio Scotti Calmuzzi

Mesaj  Erminio Scotti Calmuzzi C.tesi Haz. 20, 2009 4:35 am

Sorunlar bir güzel listelendiğine göre artık çözüm önerilerine geçmek lazım.

Ben derim ki Baki'yi kibarca istifa etmeye çağıralım. Ne güzel başarısını da almış vailik yada sofya umrunda da değil. Reddetmesi için pek bi neden yok ortada.

Ayrıca sofyadaki türk vatandaşları için bilgilendirci bir başlık açmak lazım. Sonuçta kimse herşeyi bilemez yada öngöremez ama bir konuyu düzgünce anlatırsan anlayacaklardır (herkesin beyni var sonuçta)

Ayrıca Naşit beyle de konuştum, birşey yapacak olursak desteğini alıyoruz. Ankara valisininde sofyaya işini iyi yapıcak biri geçerse maddi manevi destek vereceğine inanıyorum. (Kendisiyle İletişime de geçmeye çalışacağım ayrıca)

Başka önerisi olan varsa bekliyorum.

İyi günler & Teşekkürler.

Erminio Scotti Calmuzzi

Mesaj  Şölen Düren C.tesi Haz. 20, 2009 7:22 pm

Baki Bey'in istifa edeceğini sanmıyorum. Hatta bu bizim içişimizdir, sizi ilgilendirmez de diyebilir. Yine de konuşmaktan zarar gelmez.
Şölen Düren
Şölen Düren

Mesaj  Ogün Gerçek C.tesi Haz. 20, 2009 9:00 pm

Şölen Düren demiş ki:Baki Bey'in istifa edeceğini sanmıyorum. Hatta bu bizim içişimizdir, sizi ilgilendirmez de diyebilir. Yine de konuşmaktan zarar gelmez.

Herhangi bir türk şehrinde olsa bu açıklıkla müdahale edersiniz tepkini koyarsınız ama böyle bir durum olduğunda ve valinin ya da başyargıcın istifasını istediğiniz de alacağınız cevap:

- Hangi sıfatla diye sorup sen kendi işine bak derler, popomundo nun jandarması değiliz arkadaşlar ama şu var bulgar vatandaşlar devrim isterler, valinin istifasını isterler topyekün desteğimizi veririz, tepkimizi koyarız ona tamam.

Bu arada sofya başyargıcının el altından ilk yargılama puanını sattığı gibi bir dedikodu da vardı ama ne derece doğrudur bilmiyorum, basit bir dedikodu uğruna da kimseyi zan altında bırakmak da bize yakışmaz...
Ogün Gerçek
Ogün Gerçek

Mesaj  Yahya Mansız Ptsi Haz. 22, 2009 10:21 am

Çok basit şu yapılabilir, Sofya'yı batıran kim? Türkler. Bu oyunda zaten maalesef böyle bir ünümüz var. Üç Türk şehrinin valisi bir araya gelir, ajanlara kapatır, tepkimizi koyarız olur biter. Dolayısı ile bu olayın kişisel olduğunu, Türk camiası ile bir ilgisinin olmadığını da gösteririz. Bu arada her önüne gelenin de ırkçı yaklaşımını engellemiş oluruz, olur biter.
Yahya Mansız
Yahya Mansız
Admin

Mesaj  Mısra Anık Ptsi Haz. 22, 2009 11:41 am

Şimdi de Dubrovnik mesele olmaya başladı : 1200036.1
Mısra Anık
Mısra Anık

Mesaj  Yahya Mansız Ptsi Haz. 22, 2009 12:08 pm

Bedrettin ve Naşit ile görüştüm. Bu akşam hem İngilizce hem de Türkçe forumda nazik ve diplomatik ortak bir dille yazı yayınlayacağız. Üç Türl şehri olarak Baki'yi istifaya çağıracağız. 3 gün içinde etmezse edene kadar, ajanlarına Türk şehirlerini kapatacağız.
Yahya Mansız
Yahya Mansız
Admin

Mesaj  Erminio Scotti Calmuzzi Ptsi Haz. 22, 2009 11:22 pm

Sofya Forumundan: 1201111.2
From the City's Journal (read from bottom to top):
2009-06-22 The term of Jon Stewart as Chief Justice has ended.
2009-06-22 The term of Hande Özsoy as Deputy Chief of Police has ended.
2009-06-22 The term of Barış Güven as Chief of Police has ended.
2009-06-22 The term of Baki Tekin as Mayor has ended.
2009-06-22 Столична Община was overthrown by an angry mob!
2009-06-22 A revolution broke out!

A revolution just broke out, no one has resigned of their own will. Just thought I'd clarify that.

Sıcak bir gün olmuş.

Erminio Scotti Calmuzzi

Mesaj  Dirk Murphy Salı Haz. 23, 2009 5:20 pm

Bozkurt'u çok iyi olmasa da az çok tanırım, başarı puanı düşkünlüğü var mıdır bilmem ama yaptığı işi düzgün yapmaya çalışan biridir.

Yahya, sana karşı mesajı da sinirli bir anına denk gelmiş olsa gerek. Yine de hoş olmamış...

Genel foruma yazdığımı burada da söyleyeyim, bu işin çözümü kalkıp şehirlere tepki koymak değil. Tiffany bir başlık (1135983.1) açmıştı GDF'de, önerisi, desteği olanlar oraya yazabilir. En önemlisi tüm şehir valilierinin ortak ve uygun bir şekilde oyun geliştiricilerinin kapısını çalmasıdır ki bu konuda gerekeni yapmak yine Yahya'nın üzerine düşüyor. :)
Dirk Murphy
Dirk Murphy

Mesaj  Danny Van der Linde Ptsi Haz. 29, 2009 12:00 am

Ben de Bora Gelik hakkında bir açıklama yapmak istiyorum.

Kendisi benim ve grup arkadaşım Tatu ile rl arkadaşımızdır.

Tatu, Bora seçilmeden önce Saraybosna'da ajanlık yapmaktaydı. Bora seçildiğinde rl arkadaşı olduğu halde istifasını istedi.

Şu ana kadar yanlış bir hareketini gördüm o da karısını yargıç olarak işe almasıdır. Smile
Danny Van der Linde
Danny Van der Linde

Mesaj  Misafir Cuma Tem. 10, 2009 8:02 pm

Karısı hak ediyorsa alınabilir bunda yanlış yok aslında.

Ama madem böyle bir karar alınmış Bükreş'e de el atacakmısınız sayın valim ? Bükreş valisinin de Sofya valisini desteklediğini, arkandayım dediğini sizde çok iyi biliyorsunuz zaten.

Misafir
Misafir

Mesaj  Yahya Mansız C.tesi Tem. 11, 2009 9:28 am

Adán Ruiz Gallardón demiş ki:Karısı hak ediyorsa alınabilir bunda yanlış yok aslında.

Ama madem böyle bir karar alınmış Bükreş'e de el atacakmısınız sayın valim ? Bükreş valisinin de Sofya valisini desteklediğini, arkandayım dediğini sizde çok iyi biliyorsunuz zaten.

Sizin tabiriniz ile "el atmak" gibi bir durum söz konusu değil başyargıç. Biz diğer Türk şehirleri ile Sofya'ya el atmadık. Sadece şehrin vali sebebi ile düştüğü durumların tüm popdünyaya etkilerini görerek kendisini uyardık, görevi bırakmasını talep ettik. Bunu yapmaması durumunda politik yaptırım uygulayacağımızı belirttik. Bükreş şehri ise kötü yönetilebilir, puan avcılığı da olabilir, onlar bizi değil Bükreş vatandaşlarını ilgilendirir. Ne zaman tüm evrenimizi etkiler duruma gelirse o zaman valiler olarak biz uyarırız. Ancak popdünyanın jandarması biz değiliz.

Ayrıca iki nokta var dikkatimi çeken birincisi uyardığımız başarı avcısı valinin seçimlerde sizin ateşli destekçiniz olması, ikincisi de Bükreş'e de "el atacakmısınız" derken sizin Bükreş valisi ile yaşadığınız kişisel husümet. Uluslararası ilişkiler, kişisel ilişkilerin çok üzerinde ve başka bir mantıkla ele alınması gereken olgulardır başyargıç.
Yahya Mansız
Yahya Mansız
Admin

Mesaj  Misafir C.tesi Tem. 11, 2009 11:28 pm

Canımızın istediğine karışırız diyosun ahaha peki.

Sofya madem dünyayı etkileyen bir sorun Bükreş'te Sofya'ya destek veren bir vali var bu direk olayın içine karışmak olmuyor mu vali bey ?

Ayrıca evet bu el atmaktır, el atmak deyince neden şehir yönetimine el atmak, ele geçirmek olarak algılıyorsunuz ki ? Sofya ile ilgili düşünceler ortaya sunmakda bu konuya el attığınızı gösterir.

Misafir
Misafir

Mesaj  Tiffany Lloyd Ptsi Tem. 13, 2009 11:02 am

Yahya Bey,

Eğer olur da LA'de Clayton Hilliard vali seçilirse ajanlara kapayabilir miyiz? Terk etti beni, gitti vali adayı oldu. Vicdansız. Bühi.
Tiffany Lloyd
Tiffany Lloyd

Nerden : Vatanım Londra'nın bağrından kopup İstanbul'dan sekip İzmir'de son bulmuştur.

Mesaj  Erminio Scotti Calmuzzi Ptsi Tem. 13, 2009 1:54 pm

Tiffany Lloyd demiş ki:Yahya Bey,

Eğer olur da LA'de Clayton Hilliard vali seçilirse ajanlara kapayabilir miyiz? Terk etti beni, gitti vali adayı oldu. Vicdansız. Bühi.

Şahsi çıkarlarınızı meclise taşımayınız sayın Meclis Başkanı !!!!11!

Erminio Scotti Calmuzzi

Mesaj  Yahya Mansız Perş. Tem. 23, 2009 8:25 am

Saraybosna'da Bora Gelik şu anda hem başyargıçlık hem de valilik makamını işgal ettiği için İzmir olarak Saraybosna ajanlarına kapılarımızı kapatmış bulunmaktayız.

(Bazı şeyler hiç değişmiyor değil mi, bkz. bu konunun ilk mesajı)

Bilgilerinize.
Yahya Mansız
Yahya Mansız
Admin

Mesaj  Dirk Murphy Perş. Tem. 23, 2009 9:44 pm

O aptal başarı puanları silinmedikçe birşeyin değişeceğini sanmıyorum...

Bu arada Şangay ajanlarınada vali aktif olarak yargıçlık yaptığından dolayı kapılarımız kapanmış, onu da ben ekleyeyim. :)
Dirk Murphy
Dirk Murphy

Mesaj  Yahya Mansız Cuma Tem. 24, 2009 9:07 am

Doğru, bir de Paris Türk şehirlerine vatandaşlığı kapattı, biz de karşılıklı kapattık.
Yahya Mansız
Yahya Mansız
Admin

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2